Plateelbakkerijen Nederland

De Porceleyne Fles,   Delftsch Aardewerkfabriek v/h Joost Thooft en Labouchère De Porceleyne Fles Delft 1653 – heden

Haagsche Plateelfabriek Rozenburg Rozenburg Den Haag 1883 - 1916

Faience- en Tegelfabriek ‘Holland’ Holland Utrecht 1893 - 1905

Tegelfabriek ‘Holland’ Utrecht 1906 - 1918

Plateelfabriek Firma Wed. N.S.A. Brantjes & Co.Plateelbakkerij BrantjePurmerend 1895 - 1904

Plateel- en Tegelbakkerij De Distel De Distel Amsterdam 1895 - 1925

Kunstaardewerkfabriek Amstelhoek Aardewerkfabriek Amstelhoek Ouder-Amstel 1897-1903

Voorheen Amstelhoek Ouder-Amstel 1904 - 1910

Tegelbakkerij Lotus Tegelbakkerij Lotus Watergraafsmeer 1896 - 1901

Fabriek van Brouwer’s Aardewerk Gouda en Leiderdorp 1898 - 1956

Plateelbakkerij Zuid-Holland Plateelbakkerij Zuid-Holland (Plazuid, PZH) Gouda

E.N.K.K., Eerste Nederlandsche Keramische Kunstinrichting Kampen 1901 - 1902

Fabriek van Muurtegels Jan van Hulst Harlingen 1849-1933

Plateelbakkerij Delft (P.B.D.) Plateelbakkerij Delft Amsterdam en Hilversum 1897 – 1928

Kunstaardewerkfabriek De Kat Aardewerkfabriek De Kat Bergen op Zoom 1902 – 1918

De Dordtsche Kunstpotterij (D.K.P.) Dordtsche Kunstpotterij (DKP) Dordrecht 1903 - 1908

Plateelbakkerij Haga Plateelbakkerij Haga Den Haag en Purmerend 1903 - 1907

Plateelfabriek Purmerend, firma Jb. Vet & CoPurmerend 1903 - 1906

Arnhemsche Fayencefabriek Arnhemsche Fayencefabriek Arnhem 1907 - 1934

Plateelbakkerij L. Huisenga  Purmerend en Zaandam 1906 - 1907

Porceleinfabriek De Kroon Noordwijk 1906 - 1910

Potterij Rembrandt Potterij Rembrandt Utrecht, Nijmegen, Gouda 1906 - 1964

Nederlandsche Majolika, Faience en Terracottafabriek Scholz & Vinckers Kampen 1907

Faience en Tegelfabriek Westraven v/h Gebroeders Ravesteijn Groenekan en Utrecht 1844 - 1994

Tegel- en Fayencefabriek Amphora-Holland Amphora Oegstgeest 1907 - 1933

Kunstaardewerkfabriek St. Lukas Kunstaardewerkfabriek St. Lukas Utrecht 1909 - 1933

Kunstaardewerkfabriek Ed. Antheunis Gouda 1910 - 1933

Sierkunst Nijmegen Amsterdam and Apeldoorn 1912 - 1951

Firma Van der Want & Barras, Hollandia (Eerste Nederlandsche Fabriek van Geëmailleerde Pijpen) en Kunstaardewerkfabriek Regina Regina Gouda 1898 - 1979

Plateel- en Pijpenfabrieken ‘Zenith’ voorheen Fa. P.J. van der Want Azn.Gouda

1749-1754: Nieuwe Haven

1754-1915: Keizerstraat 10-12
1915-1984: Prins Hendrikstraat 99-101

1749 - 1984

Goedewaagen’s Hollandsche Pijpen- en Aardewerk Fabrieken Gouda 1779 - 1939

Aardewerk- en Faiencefabriek Rijnland Alphen aan den Rijn ca. 1909 - ca. 1962

Het Tegelhuis Alphen aan den Rijn 1915-1983

Aardewerkfabriek Katwijk en Klinkenberg Zeist Katwijk aan Zee en Zeist 1916 - 1996

Eerste Steenwijker Kunst-Aardewerk-Fabriek (E.S.K.A.F.) ESKAFSteenwijk en Huizen 1919 - 1935

Plateelbakkerij De Rozeboom N.V.Den Haag 1919 -1920

Plateelbakkerij Schoonhoven Schoonhoven 1920-?:

Molenstraat 9-11 ?-heden:

Wal 13-151920 - heden

Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen Utrecht, Jutphaas en Elst 1920-1950

Potterie KennemerlanPotterie Kennemerland Velsen 1920-1924:

Kennemer Pottenbakkerij Velsen 1924-1929:

N.V. Kennemer Potterij Velsen 1929-1932:

E. Snel voorheen N.V. Kennemer Potterij Velsen1933 - 1936:

Kunstaardewerkfabriek Velsen Velsen 1936 - 1942:

Keramiekfabriek Velsen Sassenheim 1942-2002

Plateelbakkerij Ram Plateelbakkerij Ram Arnhem 1921-1945/1969

Potterie Oud-Delft Nijmegen en Waddinxveen 1921-1997

Plateelbakkerij ‘De Iris’, Montagne & Co.,De Iris Gouda Karnemelksloot 441925-1968

Plateelbakkerij Gelria Arnhem 1926-1932

Faiencerie De Hoop Arnhem 1932-1939

Potterie De Driehoek en Potterie Huizen Potterie De Driehoek Huizen1935-1987

Plateelbakkerij Flora,Flora Gouda, Hardenberg en Nieuw Buinen 1945 - heden

Plateelbakkerij Tiko Gouda Turfmarkt 95 1945-2001

N.K.I. – Nederlandse Keramische Industrie Gouda 1955-2001

Aardewerkfabriek Quo Vadis Gouda 1947-1969

Marjo Keramiek Gouda en Hazerswoude-Dorca. 1955 - 2003

Aardewerkfabriek Montagne Gouda en Gouderak 1951- heden

Plateelbakkerij Jumbo Gouda en Gouderak Buurtje 6, Gouda

1953-1989: Lange Groenendaal 72, Gouda
1989-1997: Gouderak

1953-1997

Aardewerkfabriek M. de Wit Gouda 1961 - 2000

Kunstatelier De Drietand Gouda 1956 - heden

Modica Keramiek Gouda 1969-1990

Plateelbakkerij Gebroeders Nijhuis-GeWi Gouda 1978 - ca. 1984

Aardewerkfabriek Goedewaagen-Gouda Goedewaagen Nieuw Buinen 1983 - heden

Bonaparte Keramiek en Lucas Florijn Gouda 1983 - heden