Namenlijst Rooms Katholieke begraafplaats Vollenhove

De Rooms Katholieke begraafplaats lag aanvankelijk vlak buiten de stad, aan wat nu de Weg van Rollecate is. Inmiddels is het omringd door bebouwing, vooral op het industrieterrein de Weyert.

 

De kapel, waarvan de eerste steen gelegd door "onzen Pastoor den WelEerw. Heer R.E.T. Rutjes  September 1882". In de kapel, staat het beeld Moeder der Smarte / Mater Dolorosa. Dit beeld is gemaakt in 1884 door Leopold Planckaart in Moute-Brugge, St. Denys Westrem bij Gent in België. Het beeld is afkomstig uit de parochie Lierderholthuis.

Na een periode van heimelijk kerken en een periode van gedoogd worden kwam met de Bataafse Republiek na de Franse Revolutie een periode van vrijheid, gelijkheid en broederschap. Dat gold dus ook voor godsdienstvrijheid.

H. Geestkapel wordt R.K. kerk

De Municipaliteit besloot 24 juli 1795, dus vijf maanden na de Revolutie, aan de burgerij voor te stellen om een geschikte plaats af te staan - niet de school - voor de Rooms-Katholieke gemeente tot het waarnemen van hun godsdienst. Een verzoek tot het doen van afstand van de Kleine Kerk werd afgewezen (parochiearchief). Op 30 augustus 1795 werd door de rentmeester van de heer van Rhemen tot Rhemenshuizen aan de Geestelijkheid van Vollenhove het huis Rhemenshuizen in de Kerkstraat verhuurd om door de Rooms-Katholieken als kerk gebruikt te worden. Die voormalige havezate stond naast de H. Geestkapel.

 

Volgens een opgave van 29 juni 1798 waren er binnen de stad 90 zielen van de Rooms-Katholieke gemeente en er werd bij vermeld, dat tot het kerkgenootschap ook mensen van het land Vollenhove, Blokzijl, Baarlo en Zwartsluis behoorden. Verder dat er jaarlijks zo'n 450 werklieden, die elk jaar zo'n drie maanden in deze omgeving zijn er ook bij hoorden. Daar werden waarschijnlijk de zogenaamde hannekemaaiers mee bedoeld: seizoensarbeiders uit de omgeving van Hannover, die hier hielpen bij de oogst; en de andere ‘poepen’ (van Buben) die ’s zomers hielpen bij het trekken van de turf.

 

Op 1 april 1799 werd aan de parochie de voormalige H. Geestkapel ter beschikking gesteld; deze werd 8 mei ingewijd en heeft als kerk tot 21 juni 1953 dienst gedaan, toen een nieuw kerkgebouw schuin tegenover de kapel in gebruik werd genomen. 

 

Een zilveren kerklamp met het wapen der familie van Dorth (wonende op Oldhagensdorp, waar daarvoor de mis werd opgedragen) en de zilveren klampen van het missaal werden op 26 mei 1800 uit de kerk gestolen. De dader(s) bleven onbekend. De Rooms-Katholieke diaconie verzocht soms twee maal per jaar (tussen 1795 en 1808) aan het Stadsbestuur vergunning tot het houden van een collecte. 

Nieuwe pastorie in 1857

In het archief van de parochie bevind zich een akte van verkoop door timmerman/aannemer Evert Ekker Hzn aan de RK Parochie van de H. Nicolaas te Vollenhove van twee woonhuizen met erven en grond te Stad Vollenhove, sectie A nrs. 190 en 191. Beide kavels waren tot 1850 eigenaar van winkelier Tiemen van der Molen (1803-1851). In 1857 werd eerst A191 verkocht, met het huis op de hoek van de H.Geeststeeg en Kerkstraat als nieuwe pastorie, plus een deel van het naastgelegen A190, de rest volgde in 1863 (of 1865). Het andere huis werd in 1874 gesloopt, in 1896 werd een nieuwe pastorie gebouwd.

In 1853 werd het bisdom Utrecht officieel heropgericht. In 1855 volgde de officiële heroprichting van de H. Nicolaasparochie in Vollenhove door Johannes Zwijsen, de eerste bisschop van Utrecht na de dood van aartsbiscchop Frederick  Schenck (zoon van George Schenk) in 1580. Hij besloot verder tot instelling van een kerkbestuur en tot benoeming van kerkmeesters te Vollenhove. De pastorie werd verplaatst van het Kerkplein (het huis dat werd verkregen van Susanne Rentinck, naast het Lemkerhuis / Franse school) naar het in 1857 aangekochte huis op de hoek tegenover de kerk. De oude pastorie werd verkocht aan koopman Albert Toeter (1829-1899) die 15 juni 1859 van Schokland kwam vanwege de ontruiming. 

 

In 1973 werd de pastorie uit 1896 vervangen door een nieuw pand. Na het verdwijnen van de laatste eigen pastoor, Querelle, woonde hier koster Bert Klappe, totdat er plaats gemaakt moest worden voor nieuwe appartementen, in 2011. 

 

Op een ander deel van de gezamenlijke kavels kwam in 1920 het St. Gerardusgebouw voor allerlei parochiale activiteiten en vergaderplaats van de vissersvereniging St. Petrus. Dit gebouw verdween in de jaren 1980 in het complex van buurman Drok, schilder / woninginrichting totdat ook dit verdween in 2011. In 2014 werd het nieuwe complex  met 9 huur- en koopwoningen opgeleverd, dat de naam Ekkerhof kreeg als herinnering aan de familie Ekker die in de 19e eeuw veel betekende voor Vollenhove en veel panden bezat - ook op deze plek.

 

Het aantal zielen van de parochie nam enorm toe toen bij Koninklijk Besluit van 10 juli 1859 Schokland als mogelijke woonplaats werd opgeheven. De Schokkers was gelast op 1 juli van dat jaar van dat eiland vertrokken te zijn. Families met de namen Konter, Klappe, Kwakman, Mossel, Diender, de Boer zorgden in Vollenhove voor een groot nageslacht.

 

In de kerk is een Mariabeeld aanwezig, genoemd O. L. Vrouw van Schokland of het beeld van de Sterre der Zee.  Ook wordt te Vollenhove jaarlijks op Kerstnacht het kerstlied van Schokland gezongen." In dat stuk staat de tekst met muziek opgetekend uit de mond van een Vollenhovenaar, waarschijnlijk pastoor Koets, die van 1928 tot 1940 de parochie van Vollenhove diende. Dat was dus al geruime tijd na de ontruiming van het eiland. Het is dan ook niet helemaal zeker of deze tekst precies dezelfde is als welke destijds op Schokland gezongen werd. Het eerste lied luidt: "Ziet het wonder hoogverheven, Jezus nu geboren is, Van een maget uitverkoren, Jozef zijn behoeder is. Och wat liefd' heeft U bewogen, Dat gij uit Uws Vaders huis, Komt neerdalen hier van boven. Dat zoo een grote Majesteit" etc. Het lied wordt nog steeds wel gezongen, maar enkele andere liederen die via overlevering bewaard zijn gebleven en van Schokland afkomstig zouden zijn, zijn veel populairder: Moeder maagd op wie wij hopen en Zeg mij zoet aanvallig wichtje.

In 1882 werd de R.K. begraafplaats, toen even buiten de stad gelegen, in gebruik genomen.

Op 27 februari 1898 werd de Vereniging Sint Nicolaas opgericht, met als doel het bouwen van een nieuwe kerk. De leden, parochianen, gaven een wekelijkse bijdrage, buitenstaanders een jaarlijkse bijdrage van f 2.50. Jaarlijks op 6 december zou een H. Mis worden opgedragen. Het bestuur bestond uit de pastoor Hegeman, J.H. Pleiter, Fr. L. Berndsen, T. de Boer, J. Westerbeek en H. Dierkes. Uit diezelfde tijd dateert een handboekje van de Broederschap van den Zaligen dood, opgericht in de kerk van den H. Nicolaas te Vollenhove op 27 januari 1868. Een klein boekje met 11 blz aan  'geest en regels' om 'een zalig sterfuur' te verkrijgen.

De Heilige Geestkapel had in 1786 geen torentje meer. Plannen tot de bouw van een dergelijk torentje zijn er in 1898 geweest. In een brief van Petit & Fritsen van 24 december van dat jaar aan pastoor H. Hegeman te Vollenhove werd gevraagd, of er al een torentje was en of de pastoor de afmetingen hiervan kon toezenden. Verder schreef de firma, dat zij Angelusklokjes van 25 tot 100 kg in voorraad hadden en dat zij in die dagen klokjes van 30 en 45 kg zou gieten. De brief werd besloten met een prijsopgave. Voor zover is na te gaan is er toen evenwel geen torentje gekomen, net zo min als een klok. Een zeszijdige dakruiter, maar zonder klok, is er pas gekomen bij de restauratie van het gebouw in de jaren 1970.

 

In het begin van de twintigste eeuw werd er vanuit de kerk, en dat betekent op initiatief van de pastoor, aandacht gegeven aan het leven van de parochianen. Er bestond al lang een vorm van armenzorg of Caritas, de katholieke tegenhanger van de diaconie, zoals blijkt uit kadastergegevens uit 1832 waarin zowel aan de Vismarkt als in de Voorstad een 'armenhuisje' eigendom van de kerk was. De parochie beschikte verder over een groot stuk land, dat in 1892 deels voor de nieuwe begraafplaats diende.

 

In 1918 richtte pastoor Elskamp de RK visserijvereniging St. Petrus op.  Inmiddels bestond ook al een afdeling van de drankbestrijdingvereniging ″Sobriëtas″ (= gematigdheid) met daarnaast een afdeling voor vrouwen: de Mariavereniging, en voor kinderen de H. Annavereniging. Verder de vissersgezellenvereniging St. Marcus. 

De Sint Petrus vereniging stichtte een bescheiden coöperatie en organiseerde een coöperatieve vispakkerij en visverkoop.  Vergaderd en gefeest werd er in het St. Gerardusgebouw naast de pastorie (gebouwd in 1920, in gebruik tot 1999, restanten afgebroken in 2010).

Het verenigings- en maatschappelijke leven van de katholieke bevolking van Vollenhove was zoals op vele plaatsen elders begonnen met de drankbestrijding. Zij heeft ook in de parochie van Vollenhove zeer actief en verdienstelijk gewerkt, zij heeft met succes de toenmalige 'volkskanker' van het drankmisbruik bestreden. Het was de oorsprong van verder verenigingsleven en maatschappelijk werk. Zij gaf ontwikkelingsavonden, zij richtte toneel- en zangverenigingen op. Zij organiseerde St. Nicolaas- , Kerst- en andere parochieavonden. Die vonden plaats in het St. Gerardusgebouw, voor grote bijeenkomsten werd uitgeweken naar het Nutsgebouw.

 

Het St Gerardusgebouw, centrum voor sociale activiteiten van de RK parochie H. Nicolaas in Vollenhove in de 20e eeuwVlak voor de Tweede Wereldoorlog, toen de visserij in feite al teloor was gegaan en veel vissers en vissersgezellen naar elders waren vertrokken, richtte pastoor Poodt een plaatselijke afdeling van de RK Werkliedenvereniging op. Pas na de bevrijding begon die goed te leven, mede ingegeven door de vele arbeiders in de Noordoostpolder.  Al snel werd de naam Katholieke Arbeiders Bond, die in de jaren 1960 opging in het FNV. De KAB was in Vollenhove het middel voor het organiseren van sociaal werk. Naast de feestavonden was er ook deelname aan de 'retraite', ging men naar de Passiespelen in Tegelen, en werden kinderen op vakantie naar Gaasterland gestuurd. 

 

Vanuit de parochie werd in 1959 een RK basisschool gesticht, St. Martinus. Door de schaalvergroting in het onderwijs is die school inmiddels gefuseerd met vele andere, en vindt het bestuur niet meer vanuit Vollenhove plaats. Maar door de kwaliteit van het onderwijs groeide en bloeide de school tot op de dag van vandaag.

 

De rol van de KAB als spil van het sociale leven bleek in 1960 te worden overgenomen door het Parochiecomité. Dat nog steeds bestaande comité bereikt alle parochianen, niet alleen de arbeiders. Uit de archieven blijkt dat alle sociale activiteiten feitelijk gewoon doorgingen, maar allengs met de veranderende tijden meegingen.

 

Naast het traditionele RK kerkkoor St. Cecilia, oorspronkelijk alleen mannen maar vanaf plm. 1960 ook vrouwen, werd in 1969 een kinderkoor opgericht. Inmiddels zijn de kinderen groot, maar veel leden van het eerste uur zijn nog lid. Het karakter is veranderd van jongerenkoor in een algemeen koor met een modern geestelijk repertoir, de naam is veranderd in Chantique.

 

Na 1945 ontstond er behoefte aan een geheel nieuwe kerk voor de parochie Vollenhove. Deze werd opgetrokken in de jaren 1952 - 1953. Op zondag 23 november 1952 werd de eerste steen gelegd, en op 21 juni 1953 vond de inwijding plaats door mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor van Utrecht. Deze kerk heeft een vierkante dakruiter waarin in het jaar 1953 een luidklok van Petit & Fritsen is opgehangen. De klok heeft de in die tijd gebruikelijke golvende sierrand en heeft als opschrift: PETIT & FRITSEN - AARLE RIXTEL 743. Verder staat erop vermeld: NICOLAAS 1953. Zij heeft geen kroon en wordt met een vallende klepel geluid. Haar diameter is 49,8 cm en haar gewicht bedraagt ongeveer 80 kg. Dat kan betekenen, dat haar toonhoogte a2 is.

 

Een historisch belangrijk onderdeel van de kerk wordt gevormd door een wijsteen van de kapel van het Oldehuis, die rechts naast het koor naast de toegang tot de sacristie is ingemetseld. Een koperen plaat met inscriptie verteld het verhaal van de steen die bij de afbraak van het Oldehuis in 1854 is gered door de toenmalige pastoor, de 36-jarige Lucas Bernardus Mulder, die zijn pastorie aan de overkant van het Kerkplein had (nu de pizzeria, links naast het Lemkerhuis / Franse school). Bij de bouw van de nieuwe kerk kwam pastoor Grimmelikhuizen met deze steen op de proppen.

 

In 1999 werd de kerk inpandig verbouwd waardoor er een vergaderzaaltje ontstond (Gerarduszaal, in plaats van het voormalige St. Gerardusgebouw) en werd de kapel op de begraafplaats grondig opgeknapt.

De schilderijen, die lange tijd op de zolder van de voormalige pastorie tegenover de kerk hebben gelegen, werden in 2002 door een deskundige van het bisdom nog eens goed bekeken. Hoewel de schilderijen in een slechte staat verkeerden, was er toch één die de moeite van het restaureren waard leek door de verbintenis met de periode van de schuilkerk in de 17e en 18e eeuw en de symboliek die erin verwerkt zit en kenmerkend is voor die periode. In 2010 werden twee schilderijen gerestaureerd. De schilderijen zijn uitgeleend aan het Stadsmuseum Vollenhove, en zijn daar permanent te zien.

In 2004 werd besloten om nogmaals een zaaltje aan de kerk vast te bouwen voor o.a. het houden van kindernevendiensten. Op 20 februari 2005 werd deze Albertuszaal (genoemd naar Bert Klappe, koster en bouwmeester) feestelijk ingewijd.

 

Het Mariabeeld dat de Schokkers in 1859 bij het verlaten van hun eiland uit de kerk van Emmeloord hadden meegenomen, is in 2009 gerestaureerd en weer in de oorspronkelijke kleuren teruggebracht staat het nu weer in de kerk.

De bisschop van Utrecht besloot in 2009 dat er vergaand moest worden gereorganiseerd in het bisdom. Parochies werden samengevoegd tot grotere parochies, mede door het gebrek aan priesters. De H. Nicolaasparochie ging op 1-7-2010 op in de H. Christoffelparochie die het gehele 'Land van Vollenhove' oftewel de gemeente Steenwijkerland bestrijkt. Met nog geen 5000 zielen, waarvan 550 in Vollenhove en omgeving, bleef dit overigens de kleinste parochie van het bisdom. Vooralsnog blijft de kerk in gebruik bij de plaatselijke geloofsgemeenschap.

 

Alfabetisch

 

voornaam - achternaam - geboortedatum - datum overlijden - leeftijd - partner van:

 

A

Catharina Alves 24-10-1919 09-03-2008 88 Kwakman

Felke Alves 03-08-1936 16-02-1943 6 

Gerlof Alves 26-03-1894 22-02-1970 75 Kwakman 

H. Alves 17-11-1922 18-01-1949 26 oorlogsslachtoffer 

Herman Alves 06-04-1951 22-12-1982 31 

Maria Manuela Anddrade 02-10-1946 21-05-2009 62 Robalo 

B

C.W. van Beek 12-07-1899 04-06-1967 67 Leenhouwers 

Antonius F. Berndsen 27-10-1891 16-02-1958 66 Veldhuis 

Hendrika M. Berndsen 15-12-1881 19-02-1958 76  

Hendrikus A. Berndsen 24-10-1885 09-05-1952 66 Veldhuis

Jozephina L.M. Berndsen 16-02-1921 29-05-1951 30 

Maria A. Berndsen 08-06-1889 13-01-1961 71 

Johanna A. Bisschop 15-02-1892 27-04-1986 94 Boer 

A. de Boer 09-10-1914 26-05-2014 99 

Albertus de Boer 24-02-1891 07-06-1967 76 Konter  

Albertus M. de Boer 03-06-1886 07-08-1948 62 Konter 

Albertus Maria de Boer 02-02-1861 15-08-1944 83 Kwakman 

Aleida de Boer 03-04-1858 04-04-1941 83 Ouderling 

Antonia H. de Boer 06-10-1894 09-01-1958 63 Toeter 

Bruin de Boer 04-02-1886 27-04-1964 78 Jongsma 

Catharina de Boer 25-09-1864 19-07-1947 82 Diender

Catharina de Boer 08-10-1904 06-02-1997 92 Klappe 

Cornelis de Boer 30-03-1899 21-12-1982 83 Mossel 

Elisabeth Maria de Boer 01-09-1892 23-06-1933 40 Ouderling 

Everardus Johannes de Boer 28-09-1883 16-01-1965 81 Konter 

Harmen de Boer 11-06-1852 19-04-1944 91 Karel  

Herman de Boer 30-07-1933 09-09-1942 9 

Hermanus de Boer 19-01-1871 26-12-1947 76 Kwakman 

Hermanus de Boer 17-10-1900 22-05-1978 77 

Hermanus A. de Boer 14-03-1885 05-04-1967 82 

Jacoba de Boer 07-01-1908 24-09-1982 74 Lok 

Johanna de Boer 19-02-1922 31-01-2017 94 

Johanna Eva de Boer 21-07-1895 16-12-1985 90 Lok 

Johannes de Boer 25-04-1917 24-07-2001 84 

Laurentius de Boer 20-02-1894 22-01-1960 65 Bisschop 

Louwrens de Boer 08-10-1912 18-01-1975 62 Konter 

Maria Aleida de Boer 07-08-1913 17-06-2002 88 Kwakman 

Nellie de Boer 23-12-1924 28-08-2015 90 Lok 

T.A. de Boer 23-09-1881 28-01-1958 76 Westerbeek 

Timothëus de Boer 09-12-1852 08-05-1934 81 Nierop 

Tonia M. de Boer 23-10-1919 16-04-2000 80 Klappe 

Toos de Boer 05-05-1920 29-05-2008 88 Klappe 

Wilhelmus Johannes de Boer 02-10-1892 02-03-1940 47 Westerbeek 

Anneke Bos 22-01-1947 29-01-1947 

Ineke Klazina Johanna Theresienne Joseph Bos 23-03-1955 04-09-1972 17 

Judith Maria Bos 20-03-1973 25-03-1973 

Martinus Pieter Bos 04-10-1944 27-06-1999 54 

Pieter Joseph Martinus Bos 06-08-1914 01-03-1977 62 Kwakman 

Willem Bos 20-02-1874 16-05-1941 67 Wilbrink 

Klaske Bosma 21-12-1910 10-07-1998 87 Dierkes 

D

Greta Dam 19-12-1919 03-01-1996 76 Remijnse 

Albertus Diender 17-05-1860 09-01-1939 78 Boer 

Berendina Diender 07-02-1894 26-11-1983 89 Dierkes  

Egberta Maria Diender 01-04-1883 26-10-1957 74 Konter 

Luppina Diender 18-08-1905 04-07-1994 88 Lok 

Geradus J. Dierkes 27-10-1874 07-02-1953 78 Hulschreuder 

Hendrikus Hermanus Dierkes 23-11-1902 18-01-1996 93 Kwakman 

Herman Heinrich Dierkes 07-07-1913 28-02-1977 63 Bosma 

Hermanus Henricus Dierkes 26-03-1905 03-03-1995 89 Kwakman 

Johannes Albertus Dierkes 01-03-1888 28-08-1967 79 Diender  

Lambertus Johannes Dierkes 27-11-1907 05-11-1996 88 

Aleida Dierkus 

Theodorus Dierkus 23-10-1897 09-04-1984 86 Lok 

Jingeman Dongen 09-07-1945 11-02-1946 

Johanna C.L.C. van Dorst 28-04-1900 13-01-1981 80 Stroop 

F

Roelie Fidom 10-04-1948 30-12-2010 62 Kwakman 

G

Hendrikus Hermannus Antonius (Henk) Grote Ganseij 20-05-1936 11-12-2012 76 Poppe

H

Cecilia A.J. van Hees 06-01-1918 15-01-1998 80 Schure 

H. ten Hoeseler 03-05-1856 13-07-1912 56 Jongsma 

Antonia Theresia Hofstede 28-07-1926 12-01-1991 64 

J.G. Hofstede 22-06-1896 11-04-1973 76 Hulsman 

Theodorus Antonius Matheus Hofstede 22-04-1928 06-05-2018 90 Konter 

Aleijda C. Hogeling 11-03-1926 02-08-2004 78 Leijtens 

Hendrika J. Hulschreuder 14-09-1878 30-05-1920 41 Dierkes 

G.H. Hulsman 16-12-1903 26-01-2000 96 Hofstede 

J

Magaretha Jongman 26-12-1897 03-06-1953 55 Klappe 

Piet Jongman 10-09-1885 20-07-1966 80 Konter 

Pietertje Jongman 19-02-1902 06-05-1996 94 Klappe 

Reinder Jongman 06-12-1904 23-09-1982 77 Veldhuis  

Albertus Jongsma 18-05-1891 27-05-1942 51 Elsweier

Albertus Aloijsius Jongsma 27-02-1945 08-11-1952 7

Aleida M. Jongsma 25-10-1887 14-11-1935 48 Boer 

Alijeida Jongsma 27-06-1885 27-11-1959 74 Reus 

Johanna Jongsma 1851 13-03-1944 92 

Lourens Jongsma 21-08-1908 27-08-1975 67 

Lourentius Albertus Jongsma 01-05-1940 29-07-1947 7 

Petr. Jongsma 28-07-1860 29-11-1944 84 Hoeseler 

Siemen Jongsma 27-10-1909 16-02-1999 89 Konter

K

Aaltje Karel 23-11-1859 06-01-1957 97 Boer

Anna Karel 15-12-1850 13-06-1928 77 Westerbeek

Aleida Karjanis 22-04-1883 14-12-1948 65 Ouderling 

Johanna Jacoba Karjanus 05-10-1889 25-03-1941 51 

A.M. (Annie) Kern 25-04-1930 07-12-2005 75 Klappe 

Fijkje Kingma 11-09-1892 07-04-1932 39 Alves 

NN Klappe  kind

NN Klappe  kind

NN Klappe  kind

NN Klappe  kind

Albertus Klappe 09-01-1873 03-01-1945 71 Kwakman

Albertus Klappe 30-11-1869 08-12-1952 83 

Aleida Klappe 1857 1934 77 

Bruin Klappe 31-10-1915 10-04-2000 84 Boer 

Catharina Maria Klappe 19-02-1859 18-10-1944 85 Jongman

Cornelis Klappe 19-07-1898 22-05-1973 74 Jongman 

Dirk Klappe 18-10-1926 06-05-1928 1 

Eva Maria Klappe 12-08-1920 20-02-1946 25 Boer

Eva Maria (Eef) Klappe 18-08-1939 07-07-2012 72 

Henk Klappe 09-04-1937 17-10-2015 78  

Hillegonda Klappe 28-01-1936 08-05-1988 52 

Jan Klappe 20-02-1925 28-08-2000 75 Kern 

Johannes Klappe 04-09-1905 28-05-1980 74 Boer 

Johannes Albertus Klappe 09-03-1894 05-10-1959 65 Ouderling

Kornelis Klappe 06-07-1909 17-10-1978 69 Kwakman 

Maria Petronella Klappe 09-06-1911 04-06-1998 86 Konter 

Theodorus A. Klappe 26-04-1897 15-06-1980 83 Jongman 

Theodorus Antonius Klappe 14-10-1930 29-01-2005 74 

Theodorus Jacobus Klappe 01-04-1922 10-10-1943 21 

Willebrordus Klappe 11-12-1913 24-08-1981 67 Boer 

Gerritdina Maria van de Kolk 04-05-1946 07-07-1979 33 Kwakman 

Jacob Komen 24-08-1917 25-11-1960 43 Glastra 

Albertus Konter 1852 15-04-1924 71 

Albertus Jacobus Konter 25-09-1912 04-03-1973 60 Klappe 

Aleida Maria Konter 12-10-1881 18-01-1970 88 Boer 

Aleida Maria Konter 08-08-1911 27-02-1994 82 

Aleida Petronella Konter 23-07-1886 12-02-1951 64 Boer 

Alie Konter 28-10-1955 

Cornelis W.J. Konter 22-01-1941 28-07-1943 2 

Everhardus Johannes Konter 21-10-1919 27-11-1988 69 

Geertruida Konter 18-11-1889 10-09-1976 86 Jongman 

Geertruida Maria Konter 27-02-1919 25-09-2006 87

J.G.I. Konter 31-07-1917 17-09-1987 70 Boer 

Johanna Geertruida Konter 30-12-1911 01-01-1990 78 Jongsma 

Johanna Maria Konter 18-10-1925 05-12-2007 82 Hofstede 

Laurentius Konter 12-07-1879 11-02-1929 49 Diender 

Maria Konter 28-08-1874 09-09-1925 51 Klappe  

Maria Konter 23-10-1864 24-07-1940 75 

Maria Magaretha Konter 19-01-1894 26-12-1963 69 Boer 

Petronella Konter 04-09-1842 15-01-1934 91 Kwakman 

Thimie Konter 03-12-1947 08-04-1951 3

Wilhelmus Konter 29-04-1884 23-04-1972 87 Ouderling 

Henk Kroese 28-02-1933 15-01-1953 19

Albertus Kurjanus 10-05-1853 17-10-1939 86 

A.Th. Kwakman 24-09-1886 13-10-1963 77 Ouderling 

Albertus Kwakman 15-01-1919 24-02-1992 73 

Aleida Kwakman 17-12-1909 07-12-1994 84 Alves 

Aleida Kwakman 03-12-1922 14-12-2012 90 Stroop 

Anna Magreta Kwakman 27-07-1913 18-05-2007 93 Klappe

Cornelis Kwakman 12-09-1874 15-03-1920 45 Nieuwenhuis 

Cornelis Kwakman 21-04-1867 20-02-1942 74 Mossel  

Eva Kwakman 12-09-1871 15-01-1945 73 Klappe 

Eva Kwakman 18-09-1864 03-03-1934 69 Klappe 

Gerarda Kwakman 08-03-1906 10-01-1963 56 Dierkes 

Gerardus Kwakman 27-11-1913 24-02-1994 80 Alves

Jacobus Wilhelmus Kwakman 29-06-1886 07-12-1972 86  

Jan Kwakman 24-03-1908 08-01-1962 53 Boer 

Johannes Kwakman 27-08-1925 05-01-2002 76 

Johannes Kwakman 1859 1930 71

Johannes W. Kwakman 31-03-1878 04-10-1952 74 Ouderling 

Joseph Wilhelmus Kwakman 04-04-1931 07-07-2003 72 

Magrietha Maria Kwakman 06-04-1882 20-06-1957 75 Mossel 

Maria Kwakman 20-05-1875 22-05-1942 67 Boer 

Neeltje Kwakman 12-08-1866 05-09-1958 92 Boer 

Petronella Kwakman 24-07-1916 30-07-2005 89 Bos 

Petronella Maria Kwakman 06-01-1907 02-02-1989 82 Dierkes 

Wilh. Kwakman 07-02-1842 07-07-1913 71 Konter 

L

M.C. Leenhouwers 04-01-1906 10-11-1966 60 Beek 

Johan M. Leijtens 03-07-1913 08-06-1971 57 Hogeling 

Lumina Lemmerman 06-04-1913 03-12-1992 79 Snijder 

Anton Lok 29-04-1914 07-10-1998 84 

Gerarda (Geesje) Lok 08-11-1904 10-05-1950 45 

Hendrikus Lok 02-02-1908 07-11-1984 76 Boer 

Henk Lok 03-07-1917 07-10-2001 84 

Hermanus (Harmanus) Hendrikus Lok 31-08-1869 24-11-1944 75 Nieuwenhuis 

Margje Lok 23-10-1898 26-06-1924 25 Dierkus 

M

Aleida Margaretha Mossel 31-03-1936 19-07-1994 58 

Anna Margaretha Maria (Anneke) Mossel 21-02-1952 20-02-2009 56 Diender 

Cornelis Mossel 12-08-1876 06-04-1962 85 Kwakman 

Corrie Mossel 11-10-1948 23-02-1949 0

Jacoba Mossel 23-08-1910 05-03-1982 71 Ouderling 

Jacoba Mossel 14-04-1868 12-04-1948 79 Kwakman 

Jacoba Mossel 25-06-1902 04-04-1997 94 Boer  

Kees Mossel 24-09-1937 22-01-1944 6 

Marie Mossel 25-01-1916 13-06-1977 61 Pieterse 

Willem Mossel 26-01-1909 25-07-1982 73 Ouderling 

Willie de Munnik 17-09-1944 23-08-2007 62 Beek 

N

Elisabeth C. van Nierop 10-07-1858 21-12-1944 86 Boer 

Egbert Nieuwenhuis 13-05-1905 06-08-1974 69 

Hendrika Nieuwenhuis 13-09-1877 29-06-1953 75 Kwakman 

K. Nieuwenhuis 10-08-1930  

Lubbigje Nieuwenhuis 02-02-1908 06-11-1973 65 

Margaretha Nieuwenhuis 13-03-1875 10-05-1928 53 Lok 

O

Bernard Oldenhof 17-07-1938 09-11-1943 5 

Roelie Oldenhof 17-07-1943 24-10-2017 74 Oudshoorn  

Albertus Ouderling 07-08-1916 30-07-1999 82 

Aleida M. Ouderling 14-03-1913 16-10-1994 81 Mossel 

Anna Margretha Ouderling 29-08-1911 21-08-1951 39 Lok

Bertje Ouderling 09-01-1955 10-02-1963 8 

E. Ouderling 1894 1918 24 

Hermina H.J. Ouderling 24-04-1926 11-08-2015 89 Kwakman 

Jan Ouderling 30-05-1855 25-03-1945 89 Boer 

Johanna Ouderling 14-02-1897 13-12-1952 55 Klappe 

Johannes Ouderling 23-08-1890 30-06-1974 83 Mossel 

Johannes Hermanus Ouderling 22-08-1881 09-07-1923 41 Karjanis 

M.A. Ouderling 29-04-1886 21-06-1949 63 Kwakman 

Maria Ouderling 29-09-1889 02-03-1963 73 Konter 

Maria Ouderling 10-05-1882 05-01-1975 92 Kwakman 

Bernard Oudshoorn 17-07-1938 09-11-1943 5  

Koos Oudshoorn 07-05-1941 23-01-2020 78 Oldenhof 

P

Herman Pieterse 14-03-1911 11-02-1996 84 Mossel 

Johannes Hermanus Pleiter 01-08-1899 11-11-1975 76 Snijder 

Paul Pleiter 02-02-1929 29-05-2001 72 Scholten 

Wilhelmina Possemis 25-09-1867 15-01-1935 67 Jongman

Harmpina Gergina Prins 03-07-1916 13-06-1960 43 Komen 

R

Jacob Remijnse 30-04-1898 27-08-1976 78 Dam

Jacobus J.F. Reus 10-02-1879 24-10-1956 77 Jongsma 

S

Hennie Scholten 07-06-1929 11-03-2002 72 Pleiter 

Hermanus G. ter Schure 08-04-1905 01-01-1968 62 Hees 

Johan Snijder 25-04-1909 04-06-1990 81 Lemmerman 

Popkje Pauliena Snijder 05-01-1904 03-12-1984 80 Pleiter 

Sjoerd Snijder 25-03-1956 28-10-1998 42 

Theresia Snijder 28-07-1905 06-04-1941 35 Jongman 

Arnoldus W. Stroop 24-04-1896 14-07-1943 47 Dorst 

Petrus Maria Wenceslaus Stroop 07-03-1922 02-04-2018 96 Kwakman

T

Albertus H. Toeter 27-09-1894 24-12-1968 74 Boer 

Jacoba Maria Toeter 10-05-1923 08-07-2016 93 Ouderling 

V

Elisabeth Veldhuis 09-12-1905 06-10-1990 84 Jongman 

Elisabeth Veldhuis 11-09-1890 14-08-1975 84 Berndsen Links rij 13-2 

Petrus E. Verburch 29-09-1906 11-04-1986 79 E.M. pastoor te Zweden

W

J. Westerbeek 29-08-1879 09-07-1971 91 Boer 

Joh. Westerbeek 18-05-1844 01-07-1922 78 Karel 

Theodora Westerbeek 09-09-1892 17-03-1967 74 Boer 

Aleida van der Wijk 20-08-1879 05-04-1962 82 Nieuwenhuis  

Klazina Gerritdina Wilbrink 09-04-1884 28-07-1954 70 Bos 

Lucia Wirjodikromo 15-02-1929 04-02-1997 67 Kromodipo